Okulumuza Sesli Okuma Kabini Kuruldu

Okulumuza Sesli Okuma Kabini Kuruldu

SESLİ OKUMA KABİNİ

Kartal Beyazay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Okulu'nda 'Sesli Okuma Kabini' kuruldu.

Ford Otosan katkıları ile oluşturulan okuma kabini açılışına engelli aileleri, İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Türkiye Beyazay Derneği Onursal Başkanı Lokman Ayva, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Nejla Sümer, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sağlık Daire Başkanı Muzaffer Saraç'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Etkinlikte konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, eski bir Beyazay Derneği üyesi olarak sesli kabinin kuruluşu için destek verenlere teşekkür ederek, "Hayırlı şeylerde herkes işin bir yerinden tutacak, bu da güzel bir dokunuş oldu." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Belediye Başkanlığı döneminden bu yana engellilerin hayatını kolaylaştırmak için çok önemli çalışmalara imza attığını aktaran Kaynarca, İstanbul milletvekili olarak yeni dönemde de sosyal politikalarla ilgili yoğun bir mesai içerisinde olacağını söyledi. Türkiye Beyazay Derneği Onursal Başkanı Lokman Ayva da kendisinin 1986 yılında körler okulunu bitirip liseye başladığı dönemde kitap bulmakta yaşadığı güçlükleri anlattı.

ESKİDEN KABARTMA YAZILAR VARDI

Eskiden kabartma yazıyla yazılmış kitapların bile zor bulunduğunu belirten Ayva, anne ve babasının okuma yazma bilmediğini, kardeşlerinin kendisine ders kitaplarını okuduğunu söyledi. Teknolojik imkanların artmasıyla kurulan sesli kütüphanelerin önemine değinen Ayva, bu kütüphanelere aktarılan sesli kitapların sayısının artması gerektiğinin altını çizdi.

beyazay-gorme-engelli-kitap-seslendirme-kabini-kuruldu1
beyazay-gorme-engelli-kitap-seslendirme-kabini-kuruldu4
beyazay-gorme-engelli-kitap-seslendirme-kabini-kuruldu2
beyazay-gorme-engelli-kitap-seslendirme-kabini-kuruldu3

Hidroterapi Havuzumuz Açıldı

 9 Mart 2019 Cumartesi

Beyazay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'mizin Hidroterapi Havuzu Sn Zeynep Turan Hanımefendinin bağış ve katkılarıyla açıldı.

Devamı

CEMAL REŞİT REY KONSERİ

 10 Aralık 2018 Pazartesi

"ENGELLERİ AŞMAK İÇİN HAREKET" projesi ile Türkiye Beyazay Derneği Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi çocukları ve Kabataş Erkek Lisesi öğrencilerinin birlikte hazırladıkları muhteşem koro gecemizi gerçekleştirdik.

Devamı

Beyazay 27 yaşında

 7 Mart 2019 Perşembe
Devamı

Okulumuza Sesli Okuma Kabini Kuruldu

 9 Mart 2019 Cumartesi

Türkiye Beyazay Derneği'nin Kartal Rehabilitasyon Merkezi'nde sesli okuma kabini kuruldu.

Devamı

BENİM GÖZÜMDEN OTİZM RESİM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

 26 Mayıs 2022 Perşembe

Beyazay ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği "Benim Gözümden Otizm" adlı resim yarışması ödül törenine

Devamı
WhatsApp Hattı
0 533 020 20 33